Perşembe, Mart 10

Evimdeki minik objeler - Kar tatilinde evde kalmanın faydaları

Salı günü sabhatan evde kalıp düzeltmem gereken bir raporu okudum, işe öğleden sonra 1:30 gibi gittim ve 3:30'da tatildik. Dün de ful gün tatil olunca nerdeyse haftasonunu salı ve çarşambadan yaşamış oldum!

Dün evde bir yandan çalıştım, bir yandan da evi toparladım, Av mevsimi'ni izledim, haftalardır biriktirdiğim gazetelerin kitap eklerini okudum, çamaşır yıkadım, astım, sonra geri yerleştirdim, bulaşık yıkadım ve geri yerleştirdim, bitkilerimle ilgilendim, kendime bakım yaptımj ve uyudum.. Öyle güzel bir gündü ki anlatamam! Ha bir de kek ve çorba pişirdim - afiyetle yedim :)

Evdeyken de evime yeni taşınan nesnelerin resimlerini çektim. Kendileriyle çeşitli boyutlarda aşklar yaşıyorum. Aslında tam aşk denemez, minik crushlarım var bu nesnelere - ama maalesef cruch kelimesi türkçeye çevrilemiyor.. İngilizceden Türkçeye çevrilen raporları okudukça ve kendim de nasıl düzeltilir diye düşündükçe ne kadar fakir bir dilimiz olduğunun farkına varıyorum. Ya da eski kelimeleri atıp kendimizi ne kadar fakirleştirdiğimizin demek daha doğru.. İşte böyle şeylerle uğraşıyorum...

Tanıştırayım: bunlar Kapadokya'ya gittiğimde aldığım Rakularım. Özel bir sırlama tekniği kullanılarak yapılıyor bunlar ve Japonların daha çok kullandıkları bir teknik bu. Sehbamda duruyorlar ve her bakışta aşk yaşıyorum kendileriyle!

Bu da Paşabahçe'nin Yeditepe İstanbul'u! Kız arkadaşlarımın bana ev hediyesi.. Kendisini yıllardır alsam mı almasam diye hesaplar yapıyordum. sonra bir ara bu üretimden kaldırıldı ve yeni beyaz camdan uyuz ve daha ucuz bir versiyonu üretilmeye başlanmıştı. Yıkılmıştım. Sonra tesadüfen bunu görünce hemen atladım ve aldım. İçinde mum yakıyorum bazen, İstanbul'u evimin ortasına getiriyor!Sonunda Ficus Lyrata! Yıllardır aradığım bitkiyi sonunda buldum! aldım! Evime getirdim.. O kadar güzel ki - 10 tane daha alasım var.. Kendisine bakmaya doyamıyorum! Bana Gainesville'de bölümdeki o dev ağacı hatırlatıyor. Ben de çok iyi baksam ve sabretsem benimki de dev bir ağaca döner mi acaba...

Hiç yorum yok: