Salı, Temmuz 10

beklemek

Haberler var beklediğim; gitmeyi planladığım tatiller, gezmeler, tozmalar.. Dekorasyon planları, hatta taşınma planları yapıyorum. Diktirmeyi planladığım elbiseler var, okumayı planladığım kitaplar, yapmayı planladığım yemekler..

Şu anda hayatım tam bir planlar silsilesi. Biri belli olsa, çorap söküğü gibi, hepsi bir anda takip edecek gibi..

Zamanın geçmesini bekliyorum, heyecanla...

Perşembe, Temmuz 5

Melosh Hanımın yeni arkadaşı

Sabah uyanır uyanmaz Melosh hanıma balkonun kapısını açtım. Ve biraz sonra baktığımda Melosh'un dikkatle şu tekir kediyi süzdüğünü fark ettim. 

Sonra Melosh dayanamayıp balkonun dışına atladı ve bakışmalar devam etti.

Ufak bir çatışmadan sonra tekir uzaklaştı

Melosh da balkonun yanına sığındı. Çatışma yaşanamadı. Bunda benim tekirin üzerine attığım suyun da etkisi var tabii.. Kedimi korumayıp da ne yapacaktım!

Fakat sonra maymunun gözü fena açıldı. Bizim balkonun yanından ayrılamayan Melosh hanım artık bahceyi iyice dolaşmaya başladı. O tekiri ilk gördüğü yere, ağaçların altına kuruldu. Bir havalar bir havalar, sanki büyük bir savaş ile düşmanı savurmus havalarında.. Tek umudum bu uğurda 1 kilo falan vermesi.. Salı, Temmuz 3

2012 yazı

nazlı nazlı geldi.

Öyle bir anda soğuklar bastırmadı. Temmuz oldu ve geceleri hala kalın yorganla uyuyorum, dışarda hırka giyiyorum ve birkaç aşırı sıcak gün dışında da hiç terlemeden oflayıp puflamadan gayet iyi idare edebiliyorum..

Mayıs'ta Antalya'dan sonra Haziran'da da Bodrum'a giderek yılın deniz sezonunu iyice açmış oldum. Bodrumda her sabah 8'de denizdeydik ve bir saat yüzdük her gün. Kaldığım 4 günün 2sinde öğleden sonra da 40 dakika falan yüzdük annemle. Aile ile tatil yapmak farklı, insan hep çocuk gibi hissediyor kendini.. Biraz daha farklı ama güzel. Dinlendirici. Bol bol yemek yapıp yedik, kitap okudum, uyudum, evi düzenledik falan derken zaten 4 gün geçiverdi..

Temmuzda da var Bodrum planları. Yine kısa haftasonu tabi. Öyle uzun uzun tatil yapamayacağım gibi. Bakalım.. Bir haberler bekliyorum, her şey ona bağlı!

Melosh hanım yaz için bana taşındı. Sürekli dışarda çimlerde geziyor, onu da kış hantallığında çıkarmayı düşünüyorum. Evde bir kedi olması ne kadar güzel bir şeymiş - özlemişim..