Perşembe, Şubat 23

Salondaki bahçe...

Ben de bundan istiyorum.. hatta çiftlik istiyorum..

Salı, Şubat 21

Nerdeyse Çarşamda

Nerdeyse haftanın yarısı yani :)

Heyecanla perşembeyi bekliyorum: hem masaj randevum var. Hem babanemin doğum gününü kutlayacağız aynı gün. sonra da Kerem Görsev - Allan Harris konserine gideceğiz! Hepsine nasıl yetişeceğim bilemiyorum - ama olacak bir şekilde.

Cuma da Jolly Joker'de Duman konseri. Cumertesi ve pazar da evde otururuz herhalde.. Herkese şimdiden iyi haftasonları diliyorum - ben şu andan itibaren sadece haftasonunu bekliyorum :)

Cuma, Şubat 17

Yine kar.. Kuyruk Bey de sokaklarda...


Aslında tam olarak sokaklarda değil, annemlerin sitesindeki kapalı garajda. Her sabah ve akşam yemeği veriliyor.. Kendini bana zorla da olsa sevdirtiyor.. Sokakta olduğu ve özgür olduğu için mutlu gibi, ama bu soğuklarda dışarlarda olması da hiç içime sinmiyor :(

Pazartesi, Şubat 13

Değişik bir pırasa tarifi..Oktay Usta'nın kitabından buldum. Zeytinyağlı pırasayı zehirle eşdeğer görüyorum, ama bunu denemeyi düşünüyorum!

Salı, Şubat 7

Öyle doğru bir laf ki...


Okuyunca tüylerimin tamamı diken diken oldu!

“We can judge the heart of a man by his treatment of animals.”
― Immanuel Kant

Kant tabi dünyanın bugüne göre biraz daha maskülen hegemonyanın kotrolü altında olduğu bir zamanda yaşamış. Hala da öyle aslında ya - bazı şeyler birazcık daha iyi.. en azından kadınlar okula falan gidebiliyor ama di mi?!

Bir insanın kalbini hayvanlara davranışlarından anlarız bence de. Hayvan sevmeyen zaten insan falan da sevemez.

Hayvanları sevmeyenleri de biz sevmeyiz!