Salı, Kasım 29

Kuyruk artık benim oldu sanırım..

Kuyruk Bey'e ev bulunamadığı ve bana da deliler gibi alıştığı için sanırım artık benim kedim oldu.. Öyle tatlı minik bir erkek kedi oldu ki, kocaman patili ve yeleli, suratına baktıkça gülümsüyorum.. Ama bir yandan da o kadar hareketli ki bir resmini çekmek neredeyse imkansız :)

Pazartesi, Kasım 28

Hayata devam etmek

İşlerin aşırı yoğun olduğu - günde 12 saatten fazla çalıştığım ve cumartesi ve pazar bile işe gittiğim 2 haftadan sonra bu hafta ofiste, masamdayım.. Ofiste masamda olmak bana b,ir çeşit huzur veriyor.. Otellerde bütün günü geçirmek, ofise uğramadan ordan oraya koşuşturmak yoruyor beni - masama geleyim, bilgisayarımın başında oturayım istiyorum. Düzenim bozulsun çok sevmiyorum sanırım :)

Tabi o kadar yoğun geçen 2 hafta sonrası yapmak istediğim şeyler listesi uzadıkça uzadı.. akşam yemeklerimi otellerde değil de evde yemek - hatta yemek yapmak, spora gitmek, televizyon karşısında oturup dizileri izlemek, aldığım kitapları daha düzenli okuyabilmek.. Bütün bunlara daha çok vakit ayırabileceğim bu hafta. Kısmen rahat ve ofiste ğeçireceğim bir haftaya girmenin mutluluğunu yaşıyorum...

Perşembe, Kasım 10

Bayram dönüşü

Bayramda 3 gün İstanbul'da sabahtan akşama deliler gibi gezdik.. İstanbul'da yaşamak değil de, gezmek pek bir zevkli.. Hatta bir arkadaşımız bizi öylesine şımarttı ki jet-set bir hayat nasıl oluyor onu bile tattık.. Keyifli bir hayatmış :) Bebekten tekne ile karşıya geç, yalıda kahvaltı et, sonraki gün adalarda öğle yemeği ye falan filan.. İnsan hemen şımarıveriyor :p

Jet-set hayatı bulmanın ve korumanın yolları diye bir kitap yazılmalı ki okuyalım, öğrenelim dicem ama bu işin okuyarak öğrenerek olma ihtimali çok az..

Çalışmadan, hiçbir çaba göstermeden öyle bir hayat yaşanacağına inanalar varsa şimdiden üzgünüm ama bu hayatı yakalamanın yolu çok çok çalışmak, çok akıllı ve yerinde yatırımlar yapmak. İstanbul gerçekten büyülü bir yer, ama İstanbul'un gerçekten tadını çıkarmak istiyorsanız üzgünüm ki bir yalıya ve tekneye ihtiyacınız var!

Cuma, Kasım 4

bağış..

Kurban Bayramı bağışımı Ankara Hayvanları Koruma Derneği'ne yaptım ben bu yıl. Tabiki hayvan kesilmemek şartı ile :)

Başta Mehmetçik Vakfı'na bağışta bulunmayı düşünmüştüm, ama sonra herkes oraya yapıyor diye vazgeçtim. Van'a da çok yardım yapıldı. Ben de bu yıl da havyanlara yardım edeyim dedim.

Bağış bu - herkes kendi gönlüne göre bir konu bulup ona yardım etmeli, yardım ihtiyacı olan çok! Siz de kendi gönlünüze, kendi bütçenize göre bir konu bulup ona yardım edin!!

Bayram'da Pazar-çarşamba arası İstanbul planları var.. Perşembe, cuma çalışıyorum!

Salı, Kasım 1

Kuyruk Bey (!) den haberler

Kuyruk Bey'e ev aramaya devam ediyorum.. şaşılacak şey ama benim prensesim, güzel kızım diye sevdiğim o güzel yavru dişi değil erkekmiş! ama kedilerde bazı şeyler sonradan ortaya çıktığı için anlamam doğalmış :) Rezalet yani - ben de kendimi kediler konusunda deneyimli sanırdım!!

Çok şirin ama kendi kedimi de çok özlüyorum.. İkisi kesinlikle anlaşamadılar. Umarım ona sahip çıkacak bir aile bulabiirim.