Perşembe, Ekim 27

Orkide diyarından...

Epeydir orkidelerle ilgili yazmıyordum çünkü epeydir orkidelerle ilgili bir gelişmemiz yoktu, sırf yaprak sırf yaprak.. Ancak bu hafta itibariyle ofisteki orkidelerde bir patlama yaşandı. 6 orkidenin 5de yeni dallar veriyor.. hatta 3 tanesi de 2ser dal birden veriyor!

Yakından takip etmeye devam ediyorum.. 1 ay sonra falan bol bol tomurcuk ve açmış orkide resmi bulab,ilirsiniz burda!

Pazartesi, Ekim 24

Van'da deprem!

Yine aynı görüntüler.. Geçen yıl bu zamanlarda Van'daydım ben. Geceleri ne kadar soğuk oluyor biliyorum.. Akrabası yakınları kurtarılamamıs insanların halini düşünemiyorum bile..

Van'daki depremin magdurlari icin Ankara Barosu giysi ve battaniye toplamakta, eger kullanmadiginiz palto, atki, eldiven,corap, battaniye, kazak, cocuk kiyafeti vs. gibi esyalari Ankara Adliyesi'ne götürebilirsiniz..

Çarşamba, Ekim 19

Blogu unutmuşum :)

Şaka şaka kesinlikle unutmadım, hatta vicdan azabı bile yaşadım bloga yazamadığım için. Antalya, istanbul, bursa seyahatler, annemlere gel git, sosyal hayat falan derken günler geçmiş ve ben buraya hiçbir şey anlatamamışım..

Evde yeni bir canavar var. Onu yolda giderken buldum antalyaya gitmeden önce. O kadar zavallıydı ki evde ölsün bari diye düşünüp eve aldım :( Ama ölmedi! Giderek güçleniyor ve gümbür gümbür geliyor :)

Kendisine kuyruk adını taktım. Kuyruk Hanım şu anda benim kuyruğum şeklinde evde dolaşıyor. Bir de kocaman tüylü bir kuyruğu olacak büyüyünce..

Kendisine ev arıyorum aslında, ama sanki elimde patlamış gibi gözüküyor.. Bizim melosh hanım görse kıskançlıktan delirir!

Neyse napalım.. sokaktaki tüm kedileri eve alamam, hepsine de yardım edemem biliyorum - ama zavallı bir hayvanı sokakta görüp de yokmuş gibi davranacak kadar vicdansız değilim Allaha şükür..

Pazar, Ekim 2

antalya yolcusu kalmasin

Egitim icinn bir haftaligina antalyadayizz bu yil. Gecen yil da mayis ayinda 5 gun kalmistik.. Ankaranin ayazindan kacip sicak biryeerlere gitme fikri cok cazip aslinda ama iste bir de geeride kalanlar var ki insanin akli hep onlarda kaliyor!!

Mesela bu minik canavar. Yalnizca 1 haftadir bende ama fena halde alistim kendisine!! Ben yokken de Ozlem ve Alper e emanet kendisi.. Ama simdiden ozledim sirinliklerini!!

telefondana resim eklemeyi kesfedemedim daha, o yuzdeen canavar gozukemiyor.. Artik bilgisayarin basina gecince eklerim..