Perşembe, Temmuz 16

yazmadıgım blog yazıları

Sorular geliyor, neden her gun bloguna bir seyler yazan ben artık yazmıyormusum.. Canım istemiyor. ilgisayar basında yazarak gecen bir 6 aydan sonra yazı yazasım yok desem :)
Anlatılacak cok olay var aslında, ama tam anlatmaya baslayacak oluyorum, icimden gelmiyor. Acıtıgım sayfayı kapıyorum, yazdıgımı siliyorum..

Ankarada hava Bruksel gibi. bulutlu, serin ve yagmurlu. Benim hosuma gidiyor. Ciftci ruhum seviniyor, bitkiler agaclar icin. Kuraklık ne demek bize ogreten Ankara simdi de yagmurlu havayla bizimle dalga geciyor resmen.

Ankara gunlerinin su aralar benim icin en onemli olayı burda araba kullanmaya baslamam. Kardesimin gozetiminde Ankara sokaklarında geziyorum. İyi oluyor. Gelecek bir yılı burda gecirecegime gore artık mobilize olmak gerek...

Cuma, Temmuz 10

Devam eden Ankara günleri

Önceden tahmin edemeyeceğim ve kimsenin de aklına gelmeyecek bir nedenden dolayı Brüksel'e geri dönemedim planladığım tarihte.. Çok enteresan şeyler geldi başıma - ama neyse napalım, kader kısmet falan filan....

Ankara günlerim çok hızlı geçiyor. Gündüzleri birkaç saatim tez düzeltmelerimin bir listesini çıkartıp sonra da cok bir şey yapmadan onlara bakmakla geçiyor. Akşamları da arkadaşlarımla birlikte vakit geçiriyorum - süper güzel Ankara gecelerinde.. Hava öyle güzel ki geceleri, gündüzleri sıcaktan yaksa da geceleri hafif üşütüyor Ankara, ama insan şöyle açık havada keyifle oturuyor, sobet güzel, yeni açılan mekanlar güzel. Ankara ruhumuza işlemiş kesinlikle diye düşünüyorum...

Bazen başımıza komik şeyler de geliyor. Dün gece arkadaşımızın evinden çıkarken apartmanda kolbastı oynayalım dedik (?) Tam o sırada kapı kapanınca, ceryan denen kontrol edilemez güçten dolayı, kapıda kalıverdik. Kimimizin ayagında ayakkabı bile yoktu. Çilingir ile telefonda konuşurken gülme krizine girince arkadaşımız, alıngan çilingir halimize şaşıp neye gülüyorsunuz dedi. Ama neyseki geldi..

Böyle günler işte Ankara günleri, başka yerde bulunmaz...

Cumartesi, Temmuz 4

Nisan hazırlıklarıBugun sevgili arkadasimiz Ece ve Emir nisanlaniyorlar. Kiz isteme faslindan sonra evde parti yapma planlari yapiyoruz. Onlara eglenceli bir gece yasatmak icin kollari sivadik butun gun boyunca - bir suru sey yaptik. En buyuk gururumuz kirmizi sarapli sangriamiz. Heyecanla icmeyi bekliyoruz!
Su anda cok yorgunuz ama yaptiklarimiz ortada! Bir yandan da Micheal Jackson'i anacagiz bu gece, kendisi icin ozel olarak hazirladigimiz suslu sahneden bizi izleyecek o da..

Perşembe, Temmuz 2

Ankarada kosturmacali gunler
Ankara bu sefer gozume cok guzel geliyor. Gerci ben zaten cok severim Ankara'yi.. Ama iste gelecek yil burda olacak olmak, arkadaslarimla, ailemle - her sey pek bir tatli, pek bir guzel... Turk kahveleri de pek bir enteresan olmus bu aralar, Turk kahvelerinin tadin cikariyorum bol bol!